تبلیغات
راه موفقیت - موفقیت سه قانون دارد
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 فروردین 1389

:: موفقیت سه قانون دارد


ازیکی ازفیلسوفان و مرتاضان هندی پرسیدند: آیا پس ازاین همه «دانش» و «فرزانه گی» و «ریاضت» هنوز هم به ریاضت مشغولی؟

گفت: "آری" ؛ پرسیدند: "چگونه؟"

گفت: "وقتی غذا می خورم صرفاً غذا می خورم و وقتی می خوابم فقط می خوابم."


این شاید بزرگ ترین ثمره ی «تمرکز» است. آیا شما هم هنگام غذا خوردن می توانید تمام توجه تان را روی غذا خوردن و لذت و مزه ی غذا معطوف کنید، یا اینکه معمولاً از افکار مربوط به گذشته و آینده آشفته اید و چون به خود می آیید می بینید غذایتان تمام شده و جز امتلا و پری معده هیچ نفهمیده اید.


«
تمرکز» واقعی یعنی اینکه اگرشما درطول روز به پنج فعالیت مختلف مشغول اید، درهرفعالیت صرفاً به آن فکرکنید و از افکار مربوط به کارهای دیگرآسوده باشید.

«
موفقیت» زندگی روزانه ی ما تماماًً به میزان تمرکز ما برامور روزانه ارتباط دارد. اگر شما قادر باشید به هنگام «کار» فقط روی کارخود، به هنگام «ورزش» صرفاً روی انجام حرکات، درهنگام «مطالعه» فقط روی موضوع کتاب و به هنگام «انجام فعالیت هنری» ازقبیل موسیقی، نقاشی، خطاطی و . . . به فعالیت هنری خود توجه و تمرکز کنید، عملاً «موفقیت» شما به میزان چشمگیری افزایش می یابد.

تمام «
نوابغ جهان» کسانی بودند که از «قدرت تمرکز» فوق العاده ای برخوردار بودند. آشفتگی و شوریدگی ذهنی، عملاً شما را به هیچ عنوان موفق نمی کند. وقتی کارمی کنید به خانواده می اندیشید، وقتی درخانواده به سرمی برید ازشغل خود نگرانید و وقتی ورزش می کنید در اندیشه ی تحصیل هستید و وقتی درس می خوانید فکرتان هزارسو می رود. این عملاً اتلاف وقت و مؤثر نبودن است.

«
موفقیت» سه قانون دارد: 1- تمرکز 2- تمرکز 3- تمرکز

برگرفته از کتاب مطالعه ی موفق با تمرکز - سید مجتبی حورایی

--------------------
http://omide2007.blogfa.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها