تبلیغات
راه موفقیت - اهمیت نوشتن اهداف و آرزوها برای رسیدن به آنها
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 26 فروردین 1389
 

چرا نوشتن اهداف اینقدر اهمیت دارد؟

نوشتن آرزوها و اهداف اولین قدم مهم به سمت دست پیدا كردن به آنهاست. اول به این دلیل كه نوشتن آنها محبورتان می كند اهدافتان را تصویرسازی (تجسم) كنید. و دوم به این دلیل كه عمل نوشتن آنها، تعهدی نسبت به آنها در شما ایجاد میكند. فقط 5% از جمعیت جهان واقعاً برای نوشتن اهداف و آرزوهایشان وقت می گذارند شاید به همین خاطر است كه افراد كمی هستند كه واقعاً در زندگیشان موفق باشند و همان زندگی را داشته باشد، كه آرزوی داشتنش را دارند.

نوشتن اهداف، خط سیر شما را به سمت موفقیت ایجاد می كند. بااینكه فقط عمل نوشتن اهداف می تواند پروسه را به حركت بیندازد، اما این هم اهمیت دارد كه هر از گاهی اهدافتان را مرور كنید. یادتان باشد، هرچه تمركز بیشتری روی اهدافتان داشته باشید، احتمال بیشتری هست كه به آنها دست پیدا كنید.

در زیر به چهار قانون نوشتن اهداف اشاره می كنیم:


1. نوشتن اهداف به شكل مثبت

برای آنچه كه می خواهید كار كنید نه آنچه كه می خواهید از آن بگذرید. بخشی از علت اینكه چرا اهدافمان را می نویسیم این است كه دستورالعمل هایی برای ذهن ناخودآگاهمان تنظیم كنیم. ذهن ناخودآگاه شما ابزاری بسیار كارامد است، نمی تواند خوب را از بد تشخیص دهد و قضاوت هم نمی كند. تنها عملكرد آن انجام دستورالعمل هایش است. هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید.

همچنین مثبت فكر كردن در زندگی روزمره به شما در رشدتا بعنوان یك انسان كمك می كند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نكنید.

2. نوشتن اهداف با جزئیات كامل

به جای اینكه فقط بنویسید، "خانه نو"، بنویسید "یك خانه 300 متری با چهار اتاق خواب، 3 حمام دستشویی، و چشم انداز كوهستان روی یك زمین 1000 متری".

یكبار دیگر داریم به ذهن ناخودآگاهمان یك دسته دستورالعمل دقیق و جزء به جزء می دهیم تا روی آن كار كند. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارید، آخر كار نتیجه واضح تری به دست می آورید. هرچه نتیجه تان دقیقتر باشد، ذهن ناخودآگاهتان كارامدتر خواهد شد.

آیا میتوانید چشمانتان را ببندید و خانه ای كه در بالا اشاره كردن را تجسم كنید؟ دورتادور خانه قدم بزنید. در آستانه در اتاق اصلی بایستید و مهی كه روی كوه ها را گرفته تماشا كنید. به باغچه پر از كوجه فرنگی، لوبیا سبز و خیار نگاه كنید. می توانید ببینید؟ پس ذهن ناخودآگاهتان هم می تواند.

3. نوشتن اهداف به زمان حال

اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این كار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با كمترین مقاومت را انتخاب كند. اگر بنویسید "در آینده لاغر خواهم شد" ذهن ناخودآگاه با این تصور كه این كار مربوط به آینده است وارد عمل نمی شود.

پس اهدافتان را به زمان حال و اول شخص بنویسید، انگار كه واقعیت دارند.

4. بازنویسی اهداف

وقتی كلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداكثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یكبار نوشتن راضی نشوید. اهدافتان را یادداشت كنید و بعد دوباره آنها را به زبانی دیگر بازنویسی كنید، صفات انگیزه دهنده به آن اضافه كنید و مختصر و مفیدشان كنید. یك هفته بعد شاید نیاز باشد كه باز اصلاحشان كنید. همینطور به این اصلاح كردن ها ادامه دهید.

نوشتن اهداف اولین قدم برای واقعی تر جلوه دادن آنهاست. بعضی وقت ها وقتی چیزی را به صورت نوشته داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا میكند. همچنین برنامه ریزی برای آنها نیز ساده تر می شود .
http://success.parsfa.comارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها