تبلیغات
راه موفقیت - افزایش ظرفیتم برای رهبری
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

افزایش ظرفیتم برای رهبری

من فرمولی را آموختم تا بتوانم استرس را مدیریت كنم. وحتی آنرا در یك سمینار مدیریت استرس آموزش دادم. اما همه اینها بدست نیامد تا اینكه من امنیت واقعی و بدون خطر را پیدا كردم به طوریكه فهمیدم چگونه با استرس برای خوبی ها بجنگم.

غلبه بر آنچه كه فراتر از توانایی من بود همیشه جزئی از شخصیت من بوده است. من در سن 8 سالگی توانستم كار با تمام تجهیزات كشاورزی پدرم را بیاموزم. او از سنین كودكی از من می خواست تصمیمات بزرگی بگیرم.

مثلاً وقتی كه می خواست تراكتور جدیدی بخرد از من خواست تا مدل آن را مشخص كنم. و قبل از اینكه تصمیم بگیرم مزایا و معایب هر مدل را در برابرم قرار داد و اجازه داد تا همه كتاب هایی را كه در مورد كشاورزی داشت مطالعه كنم. نتیجه این كار ها این شد كه ما با هم شریك شدیم و مدتی بعد شركت Isaac Buhler& Son را تاسیس كردیم.

پیدا كردن راهی برای مدیریت استرس

من هدف خود را توسعه دائمی هر كاری كه انجام می دهم قرار دادم. می خواستم ظرفیت های خود را برای حقایق رهبری یك سازمان موفق افزایش دهم. بنابراین با دقت زیاد برای خودم فرایندی را تعریف كردم كه در پایان آن یك رهبر و مدیر توانا باشم نه یك كشاورز یا یك بازرگان. واضح است كه  در اختیار داشتن چندین كمپانی و توسعه و رهبری آنها بعضی مواقع بار استرسی زیادی بر من وارد می كرد. پس باید راهی برای غلبه و مدیریت آن پیدا می كردم. استرس قسمتی از زندگی هر كسی است و افراد مختلف به روش های مختلف با آن برخورد می كنند. و من در شرایطی بودم كه باید استرس خود را كنترل می كردم و در عین حال كار خود را توسعه می دادم.

پس از مدت ها و كسب تجارب مختلف در سن سی سالگی متوجه شدم تعریف ظرفیت استرس برای خودم كلید كنترل استرس است. قسمتهای مختلفی از زندگی من مانند ازدواج، روابطم با خانواده، سرمایه گذاری یا شغلی كه هر روز با آن سر و كار داشتم در مقدار استرسی كه بر من تحمیل می شد موثر بودند. مثلاً اگر سر میز صبحانه من و همسرم بر سر موضوعی اختلاف نظر داشتیم و جر وبحث می كردیم. آن روز سی درصد از كل ظرفیت استرسم مصرف شده بود. اما اگر سر میز صبحانه من و همسرم روابط خوبی داشتیم و او مرا تشویق و دلگرم سر كار می فرستاد، بر ظرفیت تحمل استرسم افزوده می شد.

به تدریج متوجه شدم هر قدر بر روی دوست داشتن  اطرافیان تمركز كنم. احساس بهتری خواهم داشت. و اثر استرس روزانه كمتر هم كمتر خواهد شد. ولی هر گاه نسبت به كسی احساسات منفی داشتم به همان میزان ظرفیت تحمل استرسم كاهش می یافت. این كار برای افراد بسیار ساده است. با دوست داشتن دیگران و همینطور داشتن احساسات مثبت ظرفیت تحمل استرس خود را افزایش می دهید. آنگاه كه متوجه شدم چیز های بهتری وجود دارد كه می توانستم وقت خود را صرف آنها كنم توانایی من در كنترل استرس  بیشتر شد. و ظرفیت تحمل استرس من به بالاترین مقدار ممكن افزایش یافت.

افزایش امنیت روحی به كمك اعتقادات مذهبی

یكی دیگر از راههای افزایش ظرفیت تحمل استرس كمك گرفتن از اعتقادات مذهبی است و در پناه آن احساس امنیت و احساس كاهش ریسك در شما افزایش می یابد.

خداشناسی به شما قدرتی می دهد كه به كمك آن می توانید در برابر هر چیزی كه در برابر شماست روبرو شوید. قسمت تهی زندگی شما را فقط رابطه نزدیك با خدا پر می كند نه پول.

نویسنده: لئونارد بوهلر

ترجمه: علی یزدی مقدم


http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها