تبلیغات
راه موفقیت - قهرمان خود باشید
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

قهرمان خود باشید

نویسنده: رابین شارما

مترجم: علی یزدی مقدم

بسیاری از ما برای خود الگوها و قهرمانانی داریم كه ممكن است رهبر، مدیر یا حتی یك هنرمند باشند و زمانیكه به این افراد فكر می كنیم برای ما الهام بخش انجام كارهای بزرگ هستند. آنها افرادی هستند كه اثر مثبت روی ما دارند و گاه راههای بهتری را در زندگی به ما نشان می دهند. آنها با ناملایمات و سختی ها جنگیده اند و پیروز شده اند.

اما یك نكته جالب دیگر در مورد قهرمانان وجود دارد. آنها هم مانند ما انسان ها هستند كاستی ها و ضعف های یك انسان معمولی را دارند. آنها هم روز های بد خود را دارند، احساس ناامیدی می كنند و شكست می خورند. ( در حقیقت قهرمانان بیش از دیگران شكست می خورند.) قهرمانان علی رغم همه ضعف های بشری خود راهی پیدا می كنند كه كار آنها در دنیا تاثیر گذار باشد. اما اكنون می خواهم شما را به یك رقابت دعوت می كنم.

قهرمان خود باشید.

از خود بپرسید چه كاری را می توانم انجام دهم كه در دنیا تاثیر گذار باشد؟ در این رقابت شاید شما قهرمان طلایی نباشید و نتوانید نسخه جادویی برای همه مشكلات خود پیدا كنید. اما می توانید هر روز مانند یك قهرمان با نظم و دلسوزی و تعهد بالا روی هدف خود كار كنید.

مراحل زیر را در پیش گیرید تا وارد سفری به نام قهرمانی شوید.

1- سه تا چهار نفر از قهرمانان خود را لیست كنید.

2- ویژگی های پسندیده هر قهرمان را بنویسید.

3- حال این ویژگی ها را در زندگی خود ترجمه كنید! آیا می توانید فعالیت خود را بیشتر كنید؟ آیا می توانید در خود تعهدی خلل ناپذیر ایجاد كنید تا كار های مفید انجام دهید؟ آیا می توانید هدف بزرگی برای خود انتخاب كنید و برای رسیدن به آن تلاش كنید؟

4- این ویژگی ها را روی یك كارت یا روی عكسی از آن قهرمان بنویسید. و بدین وسیله به خود یادآوری كنید می خواهید مانند او عمل كنید. بدین صورت قهرمان شما می شود مربی شما حتی بدون اینكه او را ملاقات كرده باشید.

5- حال وارد عمل شوید و مانند یك قهرمان زندگی كنید.


http://www.yadbegir.com

ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها