تبلیغات
راه موفقیت - دیدن نادیده ها
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

دیدن نادیده ها

این داستان در مورد یك پسر خرد سال است كه به علت ابتلاء به سرطان در سن سه سالگی بینایی خود را از دست داد. این پسر « بن آندروود » نام داشت.

همه ما می دانیم كه از دست دادن بینایی سبب مختل شدن بسیاری از آرزو ها، اهداف، فعالیتها و... می شود. اما در مورد بن مسائل قدری متفاوت بود. او چند سال پیش توانست از فن آوری « اكو لوكیشن » استفاده كند. یا بهتر بگویم آن را شبیه سازی كند. این همان روشی است كه خفاش ها و دلفین ها برای شناسایی محیط اطراف خود از آن استفاده می كنند. یا به عبارت دیگر به این شكل  می بینند.

به زودی مشخص شد كه مهارت بن از حد انتظار فراتر رفته و تا جایی پیش رفت كه دانشمندان از توجیه علمی آن درمانده شدند. او با تولید چند صدای ساده با دهان خود و با توجه به انعكاس آن می توانست مانند هر كودك دیگر كار های روزمره خود را انجام دهد.

بن اسكیت می كرد. با بچه های محل كیك بال بازی می كرد. و حتی یك بار برادر خود را از ماری كه در حال حمله به او بود، آگاه ساخت و جان وی را نجات داد. بن حتی می تواند تفاوت یك اتومبیل سواری پارك شده در كنار خیابان را با یك كامیون بیان كند. و همه اینها فقط با صدایی كه با دهان خود تولید می كرد كار می كرد!

بن توانایی شگفت انگیزی داشت چون توانست یك ضعف جسمی را تبدیل به منبعی برای خلاقیت كند. سپس مهارت خود را تقویت كرده آن را تبدیل به نقطه قوت خود كند. فرق بن با انسان های معمولی اینست كه او راكد و منفعل نیست و وقتی بینایی خود را از دست داد حاضر به قبول زندگی در شرایطی پایین تر از مطلوب خود نشد. در عوض حقایق را قبول كرد و در جهت تقویت داشته های خود گام برداشت.

در اینجا نمونه ای از چیرگی بر مصیبت را خواندید و من از شما می خواهم كه آنرا با قلب و جان خود درك كنید. اگر پسر خردسالی بدون چشم می تواندهمه كار كند و گاه از افراد بینا هم بهتر عمل كند، آیا شما نمی توانید در مبارزه زندگی پیروز شوید؟ آیا نمی توانید زندگی موفقی بسازید كه نه تنها خود بلكه دیگران هم از توانایی های شما سود ببرند.

نویسنده: جیسون ام گارسیا

مترجم: علی یزدی مقدم


http://www.yadbegir.com

ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها