تبلیغات
راه موفقیت - جمله طلایی
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

جمله طلایی

سالها بود كه تلاش زیادی می كردم ولی به آنچه می خواستم نمی رسیدم. رویا هایم همیشه دست نیافتنی بود. هر روز افرادی را در كنار خود می دیدم كه موفق هستند بدون نگرانی و استرس زندگی می كنند و حتی نصف من هم كار نمی كنند. ولی من اگر كمی سستی نشان می دادم نمی توانستم از عهده تعهدات خود برآیم.

روزی در حال رانندگی به یك نوار كاست گوش می دادم یك استاد موفقیت بود كه صحبت می كرد. او در مورد قدرت داشتن رویا و هدف صحبت می كرد. شاید تا آن زمان صدها نوار كاست از این نوع را شنیده بودم. اما گویی هیچكدام از آنها تاثیری در زندگی من نداشت. اما گوش دادن به نوارهای كاست برای من تبدیل به عادت شده بود.

خلاصه در حال گوش دادن بودم كه جمله ای نظرم را بسیار جلب كرد. شاید آن جمله را قبلاً جایی شنیده بودم اما این بار در ذهنم جرقه ای ایجاد كرد. به یاد دارم كه اتومبیل را نگه داشتم و آن نوار را چند بار برگرداندم تا چند بار آن جمله را شنیدم.


من همیشه دنبال چیزی پیچیده و گرانقیمت بودم تا زندگی مرا تغییر دهد و مشكلاتم را حل كند، اما آن جمله ساده از یك نوار كاست زندگی مرا عوض كرد. شاید بسیاری از افراد موفق هم به همین اصل در زندگی خود عمل كرده اند و حتی اهمیت آن را هم ندانند. آن جمله طلایی این بود.

« برای چیز هایی كه باید عوض شوند، باید تصویری واضح از آنچه می خواهید داشته باشید. تا آنها را دگرگون كنید.»

بله به همین سادگی است كه به نظر می رسد. سعی نكنید آن را برای خود پیچیده كنید چون باعث گیج شدن شما می شود.

باید دقیقاً مشخص كنید كه چه می خواهید و تا حد امكان آن را برای خود شفاف سازید. بله این توانایی انسان هاست توانایی رفتن به سمت رویایی كه در ذهن خود پرورانده اند. و در نهایت آن را خلق می كنند. برای روشن شدن مطلب یك مثال می آورم. فرض كنید یك پازل هزار تكه در دستان شماست كه باید آن را تكمیل نمایید. ولی تصویر نهایی را كه از كنار هم قرار دادن تكه های پازل بدست می آید را ندارید. آیا اكنون تكمیل كردن پازل سخت تر نیست؟ البته كه هست. ولی اگر كسی آن تصویر را دیده باشد احتمالاً با سرعت صد برابر شما این پازل را كامل می كند.

همه می دانیم كه سرعت این فرد برای هوش و استعداد او نیست بلكه فردی كه تصویر نهایی را دیده است به همان روشی عمل كرده كه اساس كار مغز است. مغز ما بر اساس تصویری كه می سازیم كار می كند و پیش می رود. در زندگی هم این گونه است وقتی كه دقیقاً بدانید كه چه می خواهید و به چه سمتی حركت می كنید به نظر می رسد مغز به صورت خودكار مراحل رسیدن به آن را تولید می كند. و آنچه باید انجام دهید در برابر شما نمایان می شود.

بنابراین افرادی كه اهداف خود را مشخص كرده اند و آن را به وضوح می بینند از قدرت كیهانی برای رسیدن به مقصد خود كمك می گیرند، كه بسیار پر هیبت است. و اثر آن را در اراده این افراد به وضوح می توان مشاهده كرد. ولی فردی كه برای رسیدن به موفقیت تلاش می كند ولی هیچ تصوری از آن ندارد. فقط كسی است كه در كوهستانی كه معدن طلا دارد سخت كار می كند و كوه را می شكافد ولی نمی داند معدن كجاست و فقط كنده كاری می كند.

می توانید به تجربیات و مشاهدات خود رجوع كنید آیا افرادی كه تا كنون در اطراف شما بوده اند فقط سخت كار می كرده اند یا اینكه می دانستند برای چه زحمت می كشند و می خواهند به كجا برسند.

چیزی را كه همه باید یدانند این است كه قدرت ما از درك واضح و صحیح رویا هایمان بدست می آید. و این جرقه ای است كه آتش درون شما را روشن می كند، تا از موفقیت هایی كه در آینده بدست خواهید آورد نهایت استفاده را ببرید.

اما به خاطر داشته باشید سفر شما در راه رسیدن به مقصد از خود مقصد مهمتر است چون در این مسیر تجربیاتی بدست می آورید كه به قدرت شما می افزاید. و تبدیل به شخصی می شوید كه قدرت رسیدن به اهداف بزرگتر را دارد.

زمانی می رسد كه به هدف خود می رسید اكنون به گذشته بنگرید و ببینید كه قبلاً كه بوده اید و اكنون كه هستید. سپس برای خود هدف جدیدی در نظر بگیرید و شروع به ادامه مسیر نمایید. شما باز هم قوی تر خواهید شد. ولی هر كاری كه می كنید به خاطر داشته باشید :

«برای آنچه كه باید تغییر دهید، احتیاج به تصویری از انچه كه می خواهید داشته باشید دارید.»

http://www.yadbegir.comارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها