تبلیغات
راه موفقیت - روبرو شدن با دشمن درون
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

روبرو شدن با دشمن درون

ما با شجاعت زاده نشده ایم ولی با ترس هم به این دنیا پا نگذاشته ایم. شاید بعضی از ترس هایی كه اكنون در وجود ماست به دلیل تجارب ناموفق گذشته باشد. حتی تجاربی كه مربوط به ما نبوده اند و آنها را خوانده ایم یا شنیده ایم باعث ایجاد ترس در ما می شوند.

البته ترسیدن بعضی مواقع خوب است. مثلاً منطقی است اگر از قدم زدن شبانه در محله هایی كه خلاف كاران پرسه می زنند بترسیم. اما لازم نیست تمام عمر خود را در ترس زندگی كنیم. ترس حتی آنهایی كه برای ما مفید هستند، می توانند بلند پروازی ها و جاه طلبی های ما را سركوب كنند. ترس می تواند خوشبختی را ویران كند. ترس می تواند ارتباطات شما را مختل كند. و اگر كنترل نشود حتی می تواند زندگی ما را تخریب كند. ترس یكی از دشمنانی است كه در درون ما به كمین نشسته است.

اجازه دهید در مورد 5 دشمن دیگری كه در درون ما وجود دارد صحبت كنیم.

اولین دشمنی كه در درون شما وجود دارد و قبل از اینكه شما را از بین ببرد باید آن را از بین ببرید بی تفاوتی است. و چه بیماری غم انگیزی است بی تفاوتی. «بگذار هر اتفاقی می خواهد بیفتد من راه خودم را می روم!» اینجا یك مشكل وجود دارد شما می توانید راه خود را بروید ولی هیچگاه به بالای كوه نمی رسید.

دومین دشمن درون ما بی هدفی است. بی هدفی دزد موقعیت ها و كارهای شگفت انگیزی است كه می توانید انجام دهید. این دشمن شانس های شما را برای ساختن آینده ای بهتر می دزدد. روی این دزد نابكار شمشیر بكشید. و هم اكنون برای خود یك هدف والا انتخاب كنید. آنوقت خواهید دید كه چگون تمام فعالیت های شما چگونه رنگ لعاب دیگر خواهد گرفت و مشكلات در برابر هدف بزرگ شما چگونه كوچك خواهد شد.

سومین دشمن درون شما شك و تردید است. بله نمی توان به همه چیز اعتماد كرد. ولی نباید به دو دلی اجازه دهید سكان زندگی شما را در دست بگیرد. افراد بسیاری نسبت به آینده و گذشته مشكوكند، به اطرافیان خود مشكوكند، به تمام دولت های دنیا شك دارند. به ممكن ها و موقعیت های موجود مشكوكند. و از همه بدتر به خود و توانایی های خود هم شك دارند. این شك و تردید سبب تعللی می شود كه نتیجه آن از دست دادن موقعیت های بزرگ است.

من به شما اطمینان می دهم كه شك و تردید زندگی و شانس شما برای رسیدن به موفقیت را ویران می كند. و نه تنها دل شما را خالی می كند، بلكه حساب بانكی شما را هم خالی می كند. شك یك دشمن است از آن عبور كنید و از شرش خلاص شوید.

چهارمین دشمن درون نگرانی است. همه ما گاهی مواقع دچار نگرانی می شویم. فقط به آن اجازه ندهید بر شما مسلط شود. در عوض اجازه دهید به شما اخطار دهد. نگرانی هم می تواند مفید باشد مثلاً اگر در حال عبور از عرض خیابانی باشید كه اتومبیل ها با سرعت زیاد در حال حركت هستند. نگرانی از برخورد یا تصادف با آنها طبیعی است. ولی نمی توانید اجازه بدهید كه نگرانی بر شما غلبه كند، تا تعادل خود را از دست بدهید. و اتومبیل ها شما را به گوشه ای پرت كنند.

 می توانید نگرانی را به گوشه كوچكی از درون خود برانید آنگاه فضای زیادی از درون شما آماده عمل است! در این حالت می توانید هر چیزی را كه به شما فشار می آورد به گوشه ای برانید. حال فراقی پیدا می كنید كه با اطمینان به سمت هدف پیش می روید. یكی از بهترین راه های كم كردن نگرانی عمل كردن  با كار و تلاش زیاد است.

پنجمین دشمن درون محافظه كاری و احتیاط بیش از حد است. این روش ترسناكی برای زندگی است. ترسو بودن یك صفت نیست بلكه یك مریضی است. و اگر به آن اچازه پیش روی بدهید شما را تسخیر می كند. افراد ترسو پیشرفت نمی كنند. و همیشه در حسرت موقعیت هایی كه از دست داده اند زندگی می كنند. اینگون افراد در بازار رشد نمی كنند. و قدرتمند نمی شوند. پس سعی كنید از محافظه كاری بیش از حد بپرهیزید.

با دشمن درون بجنگید. با ترس خود بجنگید و شجاعت را در درون خود پرورش دهید تا با هر چه شما را از زندگی عقب نگه داشته است بجنگید. حال این سوال پیش می آید كه كجا ها باید شجاع بود. پاسخ ساده است در برابر هر چیزی كه شما را از پیشرفت باز می دارد از خود شجاعت نشان دهید. در زندگی و پیشرفت شجاع باشید.


http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها