راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1389

قدرت باور

باورها چه هستند؟باورها یك سری تفكرات هستند، كه به زندگی معنا می بخشند. و  راهنمای ما در تنگنا ها و مشكلات می شوند. باورها ادراك ما از هستی را می سازند.

باور و اعتقاد شما فرمانده مغز شماست. و زمانی كه فكر می كنید چیزی درست است، باور شما به مغز فرمان می دهد به دنبال حقایقی باشد كه از اعتقادات شما پشتیبانی كند.

این بدان معناست كه اگر شما باور داشته باشید كه در زندگی موفق هستید اینگونه خواهد بود. اگر شادی، رفاه و سلامتی را باور داشته باشید نیمی از این رقابت را برده اید. و در این هنگام مغز شما بدنبال حقایقی می گردد كه از اعتقادات شما پشتیبانی كند.

به عبارت دیگر باور و اعتقاد یكی از قوی ترین نیروهایی است كه می توانید از آن برای رسیدن به برتری استفاده كنید.

بی تردید افرادی را كه بوسیله باور خود توانمند شده اند و از موانع بزرگ گذشته اند دیده اید. علت موفقیت آنها باور عمیقی است كه داشته اند. باورتان می تواند به شما كمك كند به منابع عمیقی كه در درون شما وجود دارد دست پیدا كنید. و در نهایت به هدف مطلوب برسید.

شمشیر دو لبه

آیا از اعتقادات خود برای رسیدن به هدفتان استفاده می كنید؟ آیا تا به حال در مورد اثر روانی دارو ها شنیده اید؟ افراد زیادی از بیماری های سخت شفا پیدا كرده اند بدون اینكه دارو یا درمان معتبری داشته باشند. تحقیقات نشان داده است كه اكثر پزشكان در سراسر دنیا برای بیمار دارو هایی را تجویز می كنند كه فقط به بهبود شرایط جسمی اش كمك می كند. ولی برای بیماری درمانی محسوب نمی شود. خوب از این حرف ها نتیجه می گیریم كه دارویی كه به بیمار خورانده یا تزریق شده سبب بهبود او نشده است! پس علت اینكه این بیماران لباس عافیت به تن می كنند چیست؟ پاسخ ساده است ایمان و اعتقادی كه بیمار به قدرت شفا بخش دارو دارد سبب بهبود او می شود! می بینید كه باور انسان چقدر قدرتمند می تواند باشد.

 حال اگر باور های منفی را در زندگی روزمره خود راه دهید چه می شود؟ اگر فكر كنید شما نمی توانید به خوبی همكار یا رقیب خود باشید، پس اینگونه هم خواهد شد. آیا اگر دیگران را قوی تر از خود بدانید و خود را در برابر آنها ضعیف پندارید، اصلاً می توانید به موفقیت برسید؟ و افكاری مانند عقب بودن از دیگران كمكی به شما در زندگی خواهد كرد؟

یك حقیقت وجود دارد « آن چه بدست می آورید همان چیزی است كه می پندارید. » حتی اگر در حرفه ای كه به آن مشغول هستید بسیار ماهر باشید، اگر خود را ضعیف و ناتوان پندارید بی شك  شكست به سراغ شما خواهد آمد. چون مغز شما بدنبال اطلاعاتی می گردد تا از اعتقادات شما پشتیبانی كند. شاید این صحبت ها نسخه علمی قانون جاذبه باشد، قانونی كه به ما می گوید:

« آن چه بدست می آورید همان چیزی است كه به آن اعتقاد دارید. »


http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic