تبلیغات
راه موفقیت - یك سال در برابر ده سال
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

یك سال در برابر ده سال

ما معمولاً در تخمین زمان عملی كردن افكار خود دچار اشتباه می شویم. مثلاً برای رسیدن به هدفی كه چندین سال زمان نیاز دارد، تاخمین چند ماهه می زنیم. و نتیجه آن می شود كه خیلی زود از كار خود نا امید و در نهایت پشیمان می شویم.

و همه آن تلاش ها و رویا ها را بیهوده فرض می كنیم. غافل از اینكه در محاسبات خود كمی اشتباه كرده ایم.حقیقت این است كه برای رسیدن به بسیاری از اهداف بزرگ باید بیش از یك سال سعی و تلاش كرد.

هیچ دلیلی وجود ندارد كه زمان رسیدن به هدف را طولانی تر در نظر نگیریم. تصور كنید اگر 10 سال گذشته را بر روی یك هدف خاص كار كرده بودید اكنون در چه موقعیتی بودید. در این صورت نحوه زندگی، تلاش، آموختن و... شما چه تفاوتی با اكنون داشت.

شاید شما این گونه عمل كرده اید و اكنون با غرور به آینده نگاه می كنید. و شاید در تخمین خود دچار اشتباه شده اید و در 10 سال گذشته بیش از 5 هدف را دنبال كرده اید ولی به هیچ كدام دست نیافته اید.


خوب اگر اینگونه است اكنون نوبت شماست احتمالاً رویا های بسیاری برای خود در نظر گرفته اید آیا زمان رسیدن به آنها را هم تعیین كرده اید؟ این زمان چقدر است؟ 3 ماه، 6 ماه، یك سال؟ چطور است این زمان را 5 یا حتی 10 برابر كنیم؟  زمان مورد نیاز را بدون استرس و نگرانی تعیین كنید. توجه داشته باشید كه همیشه مشكلات پیش بینی نشده وجود دارند كه بوسیله شما باید از سر راه برداشته شوند.

ولی مشكلی نیست چون شما برای همه آنها زمان لازم را در نظر گرفته اید. و وقت كافی دارید و فقط باید عمل كنید. و میزان تلاش شماست كه سرعت رسیدن به هدف را افزایش می دهد. خوب شما در برنامه ریزی به خود وقت بیشتری داده اید و در عین حال در هنگام عمل تلاش زیادی كرده اید. بنابراین نه آن استرس قبلی را دارید و نه در صورت نرسیدن به هدف در كوتاه مدت نا امید می شوید.

خوب اكنون زمان حركت است. راه طولانی است، اما شما قدرتمندید چون به این راحتی ها دلسرد نمی شوید.


http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها