تبلیغات
راه موفقیت - هرز رفتن در نگرانی
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389

هرز رفتن در نگرانی

اگر در طول یك دوره زمانی خاص همه چیزهایی كه سبب نگرانی شما شده اند را ثبت كنید، آنگاه چیز جالبی را كشف خواهید كرد: « بیشتر مشكلات بزرگی كه پیش بینی كرده بودید هرگز اتفاق نیفتاده است» و شما بدون بروز آن مشكل از آن مرحله عبور كرده اید یا در موارد زیاد مشكلی پیش بینی می شد به آن بزرگی كه فكر می كردید نبوده است.

این بدان معناست كه بیشتر انسانها خود را فدای نگرانی می كنند، و این نگرانی سبب می شود كه از بكار بردن یك راه حل سازنده برای حل مشكل منصرف شویم. بنابراین نه تنها از نظر روحی و فكری دچار اضطراب و تشویش می شویم بلكه دقیقه ها و ساعتهای باارزشی را كه می توانستیم به یك كار سودمند بپردازیم از دست می دهیم.

اما راه حل چیست؟ برای جلوگیری از این وضعیت اغلب لازم است منبع بروز نگرانی را تحت كنترل خود در آورید. و آن را تبدیل به موردی با اهمیت كمتر كنید. سپس آن را تجزیه و تحلیل نمایید. تا بتوانید در آرامش بیشتر راه حل مناسب را پیدا كنید.

پس اولین قدم این است كه هر چه مشكل به نظر شما بزرگ آمد آن را در ذهن خود كوچك كنید. اگر بتوانید از این مرحله گذر كنید. در پیدا كردن راه حل مناسب به مراتب موفق تر خواهید بود و گاه متوجه می شوید كه مشكل به آن بزرگی فكر می كردید نبوده است و گاه اصلاً این مشكل رخ نداده است.

چندی پیش كنسرتی بزرگ و مهم در رم برگزار شد كه رهبری آن را توسكانینی بر عهده داشت یكی از نوازندگان اركستر سراسیمه به سمت توسكانینی رفت در حالیكه چهره اش از اضطراب و نگرانی به شدت قرمز شده بود. او به توسكانینی گفت ساز من به درستی كار نمی كند و من نمی توانم نت E_flat را اجرا كنم. من چه كار كنم چند لحظه دیگر كنسرت شروع می شود.

توسكانینی با لبخندی به نوازنده خود نگاه كرد و دست خود را به آرامی روی شانه او گذاشت و با آرامش گفت دوست من نگران نباش نت E_flat در موسیقی كه اجرا می كنیم وجود نخواهد داشت.

دفعه بعدی كه خود را در میان نگرانی یافتید احتمالاً آنقدر توانا شده اید كه آنرا متوقف كنید و از خود بپرسید. احتمال بروز چنین مشكلی چقدر است. و اگر این اتفاق بیفتد راه حل شما آماده است.

http://www.yadbegir.com

ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها