تبلیغات
راه موفقیت - جستجوی ارزش زندگی در پول!
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

جستجوی ارزش زندگی در پول!

روزی یك استاد بزرگ یك چك ضمانتی نسبتاً با ارزش  را در دست گرفت و به شاگردان خود نشان داد و گفت: چه كسی این چك را می خواهد؟ همه دستها بالا رفت.

او آن چك را مچاله كرد و دوباره آن را به شاگردانش نشان داد و گفت چه كسی این را می خواهد؟ باز هم همه دستها بالا رفت. او گفت بگذارید این كار را بكنیم و چك را زیر پا انداخت و آنرا درست و حسابی لگدكوب كرد به طوریكه حسابی كثیف شد و پرسید آیا هنوز هم این چك را می خواهید؟ باز هم همه دستها بالا رفت.

او گفت: دوستان من همه ما یك درس با ارزش گرفتیم: «مهم نیست كه من با پول چه می كنم شما هنوز آنرا می خواهید چون چیزی از ارزش آن كم نشده است.»

و ادامه داد: بسیاری مواقع زمین می خوریم، به ما توهین می شود، یا مشكل مالی پیدا می كنیم و مجبوریم در كثیف ترین مناطق شهر زندگی كنیم، لباس های مندرس بپوشیم، گرسنه بمانیم و ... همه اینها ممكن است پیش بیاید فقط به خاطر تصمیم اشتباهی كه گرفته بودیم  یا بخاطر حوادث ناگواری كه برای ما اتفاق افتاده بود.

در این شرایط احساس می كنیم بی ارزش هستیم. اما مهم نیست چه اتفاقی افتاده است یا خواهد افتاد. شما هیچگاه ارزش خود را از دست نمی دهید. مرتب و آراسته یا كثیف و بی پول، پیروز یا شكست خورده شما هنوز غیر قابل ارزش گذاری هستید به خصوص برای كسانی كه شما را دوست دارید.

http://www.yadbegir.com

ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها