تبلیغات
راه موفقیت - شغل خود را با زیركی و آرامش عوض كنید.
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

شغل خود را با زیركی و آرامش عوض كنید.

برای بسیاری افراد پیش می آید كه چون شغل دائم و معتبری ندارند مجبورند هر از چند گاهی تغییر شغل دهند و از شركت یا اداره فعلی خود استعفا دهند و به كار جدید مشغول شوند.

اما این فرایند معمولاً با استرس و نگرانی همراه است چون از طرفی هنوز از وضعیت محل كار جدید خود اطلاعی ندارید و اصلاً نمی دانید كه این كار قطعی است و از طرفی با استعفای شما احتمالاً‌ مخالفتهایی خواهد شد. لذا بر آن شدیم تا در این مقاله از سری مقالات آموزش حرفه ای  راههایی برای تغییر شغل موفق و با فشار روانی كمتر ارائه كنیم:

ــ هیچگاه كلمه استعفا یا كنارگیری را به وضوح اعلام نكنید. مگر اینكه موقعیت كاری جدید را در دست داشته باشید. و از بدست آوردن آن مطمئن باشید. چون اگر نتوانید شغل جدید را بدست آورید، در نظر صاحب كار خود موقعیت قبلی را نخواهید داشت.

حتی اگر او به شما اجازه دهد سر كار قبلی بمانید در مورد وفاداری شما به سازمان خود مشكوك خواهد بود. چون اگر قبلاً به دنبال كار جدیدی رفته اید چه دلیلی وجود دارد در آینده این كار را نكنید. حتی بعضی از كارفرمایان از اینكه كارمند آنها اعلام می كند می خواهد شغلی جدیدی پیدا كند عصبانی می شوند. و گاه این حرف ها را به خود می گیرند.

ــ هیچگاه در هنگام عصبانیت تهدید به استعفا نكنید.

بسیار پیش آمده كه كارمندی در هنگام عصبانیت اقدام به استعفا (گاه شفاهی) كرده و كارفرما همان جا استعفای او را قبول كرده است. ولی هدف واقعی كارمند استعفا نبوده است اما دیگر كار از كار گذشته.

ــ هیچگاه به كسی كه قرار است شما را استخدام كند نگویید كه از كار خود استعفا داده اید تا اینكه قرارداد جدید را ببندید. چون دیگر نمی توانید از موضع قدرت برای حقوق و مزایای خود چانه بزنید. چون كارفرمای آینده شما می خواهد مزایای بهتر از آنچه اكنون دارید ارائه كند تا شغل قبلی خود را رها كنید. ولی اگر خیلی زود استعفا داده باشید دیگر دلیلی ندارد آنها برای بدست آوردن شما تلاش كنند.

ــ شغل جدید را از همكاران سابق مخفی نگه دارید. حتی اگر فكر می كنید می توانید به آنها اعتماد كنید به همكاران خود چیزی نگویید. انسانها ذاتاً تمایل دارند اخبار جالب را به دیگران برسانند. حتی اگر در این مورد صحبتی نكنند رفتارها و حركاتی از آنها سر می زند كه احتمالاً ر ئیس شما متوجه این موقعیت خواهد شد.

ــ تمركز خود را بر روی شغل فعلی از دست ندهید. این كار بسیار مشكل است چون در فكر خود این كار را ترك كرده اید. سعی كنید این دو را از یكدیگر جدا كنید. بنابراین وقتی سر كار هستید سخت كار كنید فكر كنید می خواهید برای خداحافظی هدیه ای به اطرافیان بدهید یا اگر از آنها ناراحت هستید با این روش حسرت رفتن شما در دل آنها خواهد ماند. در غیر این صورت احتمالاً حداقل مشكل شما كم شدن مزایا خواهد بود.

ــ در زمان مناسب كه استعفای خود را اعلام كردید دیگر صبر نكنید و روی شعله هایی كه روشن كرده اید نایستید. زمانیكه كار قبلی را ترك می كنید صحبت های تند و تنه آمیز نكنید چو دیگر وقت این حرفها گذشته است. كافیست بگویید شغلی كه جوابگوی نیازهای شماست یا فرصت پیشرفت بیشتری دارد انتخاب كرده اید.

ــ در مورد مزایای شغل جدید بحث نكنید. با به رخ كشیدن مزایا و افزایش دستمزد خود باعث منحرف شدن صاحب كار فعلی خود از نگه داشتن شما می شوید. شاید او شرایط بهتری را برای شما در نظر گرفته است.

ــ مراحل لازم را برای آشنایی و مطالعه مدارك مربوط به شغل جدید طی كنید. شاید برای شروع باید زبان خارجه خود را تقویت كنید، یا با بعضی از استانداردهای جدید آشنا شوید اگر لازم است این كارها را انجام دهید و روی پروژه های كه قرار است كار كنید مطالعه كنید. آنگاه كارفرمای جدید با دید دیگری به شما نگاه خواهد كرد.


http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها