تبلیغات
راه موفقیت - فهرستی برای ایجاد انگیزه
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389

فهرستی برای ایجاد انگیزه

شاید اكنون كه در میان انبوه كارها و وعده های عقب مانده قرار دارید فكر كنید چقدر خوب می شد تا فرصتی دست می داد چند روزی را به مسافرت می رفتید و از آرامش طبیعت لذت می بردید. در چنین لحظاتی شاید هیچ چیز مانند چنین سفری شما را خوشحال و راضی نكند.

ما انسانها زمانیكه پیشرفت می كنیم یا زمانیكه با كار یا رقابتی كه متناسب با توان و مهارت ماست درگیر می شویم شادترین لحظات زندگی خود را تجربه می كنیم. به گذشته برگردید و رضایت بخش ترین لحظه زندگی كه شما را به سمت جلو هدایت می كرد یا به عبارتی ایجاد انگیزه می كرد چه بوده است؟

حال با در نظر داشتن این جملات فهرستی را ارائه می كنیم كه بیانگر 5 قسمت اصلی زندگی است. در این فهرست یك جمله مشترك است:

 آن چیز كوچكی كه می توانید تغییر دهید یا اصلاح كنید چیست؟

شخصیت

آن چیزی كه باید در مورد رفتار و شخصیت خود عوض یا اصلاح كنید چیست؟ آیا رفتار یا خصیصه ای وجود دارد كه می خواهید آن را بدست آورید؟ مثلاً اعتماد به نفس خود را زیاد كنید یا رفتار یا عادت بدی در شماست كه بخواهید آن را تغییر دهید.

سلامتی

چه كارهایی برای سلامت بدن خود می خواهید انجام دهید؟ آیا احتیاج به تحرك بیشتری دارید؟ آیا باید از خوردن غذای پرچرب ولی مورد علاقه خود دل بكنید؟ یا باید با پزشك خود ملاقات كنید؟

ارتباطات خانوادگی

آیا چیزی در روابط خانوادگی شما هست كه باید اصلاح شود؟ آیا باید وقت بیشتری برای همسر و فرزند خود بگذارید؟ آیا باید مهارت های رفتاری خود را بهبود دهید؟

حرفه

آن چیزی كه باعث پیشرفت كاری شما می شود چیست؟ آیا كتابی هست كه با خواندن آن ارزش حرفه ای شما بالا رود؟ یا پروژه ای هست كه دوست دارید انجام دهید؟ یا سمتی كه علاقمندید به شما واگذار شود.

سرمایه گذاری

آن چه باید درباره نحوه سرمایه گذاری شما اصلاح شود چیست؟ آیا باید درآمد خود را افزایش دهید؟ یا همین حرفه فعلی را بچسبید؟ آیا باید پس انداز كنید یا سرمایه گذاری؟

با چند هدف كوچك كه برای ایام فراغت خود در نظر می گیرید خواهید فهمید كه شادی و رضایت در انتهای جاده ای كه شما را به تفریح می برد نیست بلكه درست همین جاست در ابتدای جاده.

http://www.yadbegir.com

ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها