تبلیغات
راه موفقیت - سماجت و موفقیت
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389

  سماجت و موفقیت

یكی از كلیدهای موفقیت در هر كاری پافشاری و ثابت قدمی است. وقتی كه فهمیدید كه دقیقاً چه كاری می خواهید انجام دهید، ناگهان در برابر خود فهرست بزرگی از كارهایی می بینید كه باید انجام دهید و معمولاً در آغاز شور و شوق بیشتری برای انجام كارها وجود دارد ولی برای موفقیت  درست زمانی است كه شور و شوق شما كم می شود یك چیز دیگر هم احتیاج دارید و آن پافشاری در انجام كارهاست.

سماجت همانند یك عضله است هر چه بیشتر تقویت شود قوی تر می شود. به علاوه شما هم قوی تر شده اید و مهارتها و تجارب بیشتری بدست آورده اید. پس به موفقیت نزدیكتر شده اید.

در راه رسیدن به هدف همیشه موانعی ایجاد می شوند كه در برخورد اول عبور از آنها غیر ممكن به نظر می رسد. این موانع را به عنوان قسمتی از زندگی خود فرض كنید. فرض كنید شغل شما پایداری در پیمودن مسیر برای عبور از این موانع است.

اگر این موانع در زندگی شما وجود نداشتند شانسی برای به مبارزه طلبیدن خود نداشتید. و زمانیكه به موفقیت می رسیدید دیگر شیرینی آن موفقیت را نمی چشیدید. هدف خود را تبدیل به یك مبارزه یا رقابت كنید.

اگر در زندگی افراد موفق مطالعه كرده باشید متوجه می شوید كه اكثریت آنها بیشتر با شكست مواجه شده اند تا با موفقیت. ولی آنها یك تفاوت اساسی دارند و آن پافشاری در رسیدن به هدف است. هر بار كه فرد موفق به مانعی برخورد می كند یا شكست می خورد دوباره باز می گردد و باقدرت بیشتر ادامه می دهد. و در نهایت به آن موفقیت بزرگ می رسد.

بله در پشت هر موفقیت بزرگ شكستهای كوچك و بزرگی وجود دارند كه آن فرد اگر در راه خود ثابت قدم نبود و بعد از هر كدام از آن ناكامی ها متوقف می شد اكنون صاحب چنین موفقیتی نبود.

به عنوان مثال والت دیزنی 302 بار برای پروژه اول خود از طرف سرمایه گذاران جواب رد شنید ولی هر بار از نو شروع كرد. این پافشاری و سماجت در رسیدن به هدف سبب شده كه هنوز پس از سالها میلیاردها نفر از برنامه های دیزنی لذت ببرند و طرفدار آن باشند.

كلنل ساندرز برای بدست آوردن بهترین دستور پخت جوجه سرتاسر ایالات متحده آمریكا را رانندگی كرد و در 1009 تا از آن رستورانها آن چه را كه می خواست نیافت ولی اكنون مرغ سوخاری او در تمام دنیا طرفدار دارد.

باید توجه داشته باشید كه روشهای خود را همیشه مورد ارزیابی مجدد قرار دهید چون همیشه راه بهتری وجود دارد. اگر كاری را اشتباه انجام داده اید. اكنون وقت تغییر روش است. با هر بار بازنگری كار خود چیزهای جدیدی می آموزید. و راه جدیدتری برای رسیدن به هدف پیدا می كنید.

امروز روزی است كه باید سفر خود را آغاز كنید. از سماجت و پافشاری امروز  برای موفقیت فردا استفاده كنید.

http://www.yadbegir.comارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها