تبلیغات
راه موفقیت - هر روز یك هدیه است (داستان انگیزشی)
راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389

هر روز یك هدیه است (داستان انگیزشی)

زن 92 ساله با اندام نحیف و لاغر خود با كمك فردی در حال راه رفتن بود او با غرور گام برمی داشت. لباسهایش بسیار مرتب و برازنده بودند موهایش شانه كرده و صورت خود را آرایش كرده بود و رضایت خاطر عمیقی در چهره اش موج می زد.

او شوهر خود را به تازگی از دست داده بود و بینایی اش رو به ضعف گذاشته بود. بنابراین دیگر قادر نبود در خانه اش به تنهایی زندگی كند. آنها در حیاط یكی از خانه های سالمندان شهر به سمت اتاقش می رفتند تا برای اولین بار اتاقش را ببیند. آنها به اتاق رسیدند.

در آنجا یك توله سگ كوچك بسیار زیبا انتظار او را می كشید. پیرزن راه خود را به سمت آن توله سگ عوض كرد. كسیكه دست پیرزن را گرفته بود گفت: «خانم شما هنوز اتاق خود را ندیده اید؟» پیرزن پاسخ داد: «نیازی نیست» آن مرد گفت: «ولی اتاق شما بسیار زیباست از دیدن آن حتماً خوشحال می شوید.» پیرزن در پاسخ گفت: «شادی چیزیست كه شما قبلاً در مورد آن تصمیم خود را گرفته اید.

اینكه من این اتاق را دوست داشته باشم یا نه به اسباب و وسایلی كه در آن وجود دارد بستگی ندارد، بلكه بستگی به این دارد كه من چگونه ذهن خود را آماده كرده ام. من تصمیم گرفته ام تا اتاق خود را دوست داشته باشم. این تصمیمی است كه هر روز صبح كه از خواب بیدار می شوم می گیرم.


من دو  انتخاب دارم می توانم در رختخواب بمانم و بیماریها و مشكلاتی كه دارم را بشمارم یا از رختخواب بلند شوم و به خاطر كارهایی كه می توانم انجام دهم شكرگذار خداوند باشم. هر روز هدیه ای است از سوی خداوند و تا زمانیكه زنده ام به روز جدیدی كه در پیش دارم می اندیشم و همه خاطرات خوبی كه در حافظه خود ذخیره كرده ام برای این روزها به دردم می خورد.»

او ادامه داد: «پیری مانند یك حساب بانكی است. هر چه در این حساب اندوخته اید اكنون می توانید بیرون بكشید واستفاده كنید. اكنون هم به تو نصیحتی می كنم تو هم در حساب بانكی خود مقدار زیادی شادی ذخیره كن. من هنوز هم در حال ذخیره شادی هستم.!»

و با لبخندی گفت:

«این پنج اصل ساده را به خاطر بسپار»

  1. دل خود را از كینه خالی كن.
  2. فكر خود را از نگرانی تهی كن.
  3. ساده زندگی كن.
  4. بیشتر بده.
  5. كمتر انتظار داشته باش.
    http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها