راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1389

قدرت تغییر

تو زندگی ات را از درون خلق می کنی و هر آنچه که در بیرون تجربه می کنی، حاصل خلق خودت است.  شاید چیزی را ناآگاهانه خلق کرده باشی،بهرحال، مهم این است که خودت اینکار را کرده ای. وقتی مسئولیت هر چیزی را در اطرافت بپذیری و خودت و دیگری را ملامت نکنی، اما آگاه باشی که بهرجهت خودت باعث و بانی خلق بوده ای، پس خودت و فقط شخص خودت می توانی خودت را رها کنی.  بدان که اگر چیزی را خلق کردی،قدرت تغییر آن را داری و می توانی هرچه بخواهی خلق کنی.

1 هوش و مهارت های کلامی

این هوش و قوای ذهنی، شامل توانایی تفکر کلامی و استفاده از زبان برای بیان منظورهاست؛ یعنی افرادی که بتوانند از کلام، در گستره وسیعی، جهت تبیین مقاصد و استدلالات خود استفاده نمایند. کلام، تراوشات ذهنی را به اصوات تبدیل می کند و بسیاری از متکلمان هم زیبا می گویند؛ هم زیبا می نویسند و هم زیبا تحلیل می کنند.

از صدرالدین شیرازی (فیلسوف متأخر اسلامی) سؤال شد که تفاوت پیامبران و فیلسوفان چیست؟ او جواب داد «پیامبر آن کسی است که با کشتی وحی، انسان ها را از یک طرف اقیانوس ناآرام زندگی و حیات، به طرف دیگر می برد و فیلسوف و دانشمند تلاش دارد تا به واسطه نیرو و قوای ذهنی و فکری خود مردم را تنها از یک طرف ساحل به طرف دیگر ساحل برساند».

افراد نمونه اول در مشاغل مختلفی مانند: مؤلفان، روزنامه نگاران، سخنوران، مبلغان دینی، سخنرانان پرشور و حتی مدرسان و استادان موفق در ارتباط کلامی وجود دارند. گاهی حتی در بین کم سوادان پیرامون ما نیز چنین افرادی یافت می شوند که قدرت کلامی فوق العاده ای دارند.
ارسال توسط R M
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic