راه موفقیت
موفقیت ، شدن آن چیزیست که میخواهید در زندگی باشید


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

جملاتی از خوش بینی

 • خوش بینی دائمی یعنی نیروی چند برابر تقویت شده.

 • خوش بینی پایه و اساس شجاعت است.

 • بعضی افراد زندگی را با نیمه پر لیوان به خوشی می گذرانند و عده دیگر كل عمر خود را برای نیمه خالی لیوان حسرت می خورند. اما حقیقت این است كه لیوانی با مقدار مشخص آب وجود دارد. و از اینجا به بعد به شما بستگی دارد.

 • خوش بینی حقیقتی است غیر قابل انكار و همه ارزش آنرا می دانند ولی بد بینی  هم وجود دارد حال انتخاب با شماست كه كدام یك را برگزینید.

 • یك راه سخت كار كردن بدون دلگرمی و امید است. در مقابل سخت كار كردن و خوش بین بودن راهی است كه هر كسی می تواند باور  خویش را تقویت كند.

 • فرد خوش بین چیزی دارد كه كمتر محتاج شرایط و ابزار می شود.

 • درست وقتی كه اتفاقات اطراف ما غیر قابل كنترل می شوند ما می توانیم آنچه را در درون ما می گذرد كنترل كنیم.

 • یك فرد خوش بینی در هر بلا و بد بختی یك فرصت می یابد حال آنكه فرد بد بین در هر فرصت بد بختی ها را می بیند.

 • اگر فكر كنید كه كاری می توانید انجام دهید یا فكر كنید كه كاری را نمی توانید انجام دهید خوب حق باش شماست و همین گونه خواهد شد.

 • كمتر چیزی در دنیا قدرتمند تر از یك نیروی مثبت، یك لبخند، یك كلمه امیدوار كننده و یك «تو می توانی» است. آنهم وقتی كه شرایط سخت فرا می رسد.

 • خوشبختی باوری است كه به موفقیت منجر می شود. هیچ چیز بدون امید و اعتماد به نفس اتفاق نمی افتد.

 • هیچ انسان بد بینی تا به حال درباره اسرار انسان های موفق صحبت نكرده است، یا برای پیدا كردن یك سرزمین ناشناخته به دریا نرفته است، یا بهشت جدیدی را در برابر روح انسان نمایان نساخته است.

http://www.yadbegir.com


ارسال توسط R M
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

ثروتمند شوید یا توانگر؟

این مقاله را با جمله ای از كریس ویدنر آغاز می كنم كه می گوید:

«هر احمقی می تواند ثروتمند شود ولی فقط افراد باخرد هستند كه توانگر می شوند.»

ثروتمند شدن آرزوی اصلی بسیاری از افراد در سراسر دنیاست. البته این مایه تأسف است چون خیلی چیزها در این دنیا ازانباشتن پول بیشتر می ارزد. اشتباه نكنید من نمی گویم مردم نباید ثروتمند و پولدار باشند، حقیقت این است كه پول و ثروت می تواند قدرت زیادی داشته باشد اگر در اختیار فرد لایقی قرار گیرد. و البته این فرد می تواند از آن استفاده درست بكند یا نادرست. ابتدا اجازه دهید كمی درباره افراد پولدار احمق توضیح دهم. آنها افرادی هستند كه مقدار زیادی ثروت دارند ولی شادی و آرامش خود را از دست داده اند. با بیماری های مختلف درگیر هستند. و اگر گذشته آنها را مرور كنید با افراد بسیاری قطع رابطه كرده اند.

این افراد ثروتمند هستند ولی نه توانگرند و نه در رفاه هستند. این افراد هیچ مشكل مالی ندارند و هر چقدر كه بخواهند می توانند خرج كنند. جاهای مختلفی سرمایه گذاری كرده اند و وضعیت مالی خود را تثبیت كرده اند. اما در سطح عمیق تر وقتی در زندگی آنها كنكاش می كنید متوجه می شوید از نظر روحی و سلامت روابط و هیجانات و همینطور سلامت بدنی با مشكل مواجه هستند.

من فكر می كنم پولدار شدن آسان است. فقط به سادگی باید یكسری قوانین را رعایت كنید. افراد زیادی هستند كه از پول كم سود زیادی برده اند. با كمتر خرجی كردن و پس انداز و سرمایه گذاری. بلاخره بعد از یك دوره نسبتاً بلند پول را بدست خواهید آورد.

اما توانگری چیزی كاملاً متفاوت است. در بیشتر مواقع شما باید مقداری از توانگری خود را از دست بدهید تا پول بدست آورید. البته افراد ثروتمند بسیاری وجود دارند كه در عین حال كه ثروتمند هستند در رفاه و توانگری هم هستند آنها افراد شادی هستند با دیگران و بخصوص دوست و فامیل رابطه خوبی دارند و در عین حال به ثروت خود می افزایند.

یك حقیقت وجود دارد پولدار شدن فرایندی زمانبر است و هر لحظه ای از زمان كه بدنبال پول هستید لحظه ای است كه می توانستید برای آسایش، رفاه، سلامتی، خبر گرفتن از دوستان و... استفاده كنید.

حال از شما می پرسم: آیا به شدت و سرعت انرژی خود را صرف بدست آوردن پول می كنید. یا اینكه برای رسیدن به رفاه به خود فرصت كافی می دهید.

آیا سرمایه گذاری شما بلند مدت، مطمئن و پایدار است؟ امید دارم این گونه باشد چون این كار مطمئناً یك قسمت از رسیدن به توانگری است.

آیا روی افرادی كه به شما نزدیك هستند سرمایه گذاری كرده اید؟! امیدوارم این گونه باشد چون زمانیكه انسان در بستر مرگ می افتد هر چقدر هم پول داشته باشد به درد او نمی خورد ولی در آن لحظه نگاههایی كه با عشق به او می نگرند و او را احاطه كرده اند از همه چیز باارزش تر است. در آن لحظه سرمایه شما خاطرات خوشی است كه بوجود آورده اید.

آیا مراقب سلامتی خود هستید؟ چون اگر این گونه نباشد سرعت حركت شما كند خواهد شد و نمی توانید به خواسته های خود برسید. سلامت جسمی قسمتی از توانگری است!

آیا مراقب وضعیت روحانی خود هستید؟ امیدوارم این گونه باشد چون فكر نمی كنم چیزی مهمتر از این سؤال وجود داشته باشد شما تمام عمر زحمت می كشید و سختی های مختلف را تحمل می كنید ولی در نهایت باید این دنیا را ترك كنید تاكنون كسی هر قدر هم قدرتمند و ثروتمند نتوانسته زندگی ابدی داشته باشد. و اعتقادات مذهبی شما بهترین پاسخ را به این سؤال می دهد.

آیا مراقب سلامتی روانی خود هستید؟ امیدوارم این گونه باشد چون روحیه شما منبع انرژی برای زندگی طولانی و سالم و لذت بردن از داشته های خود است.

من تصمیم گرفته ام در مقابل شهوت پولدار شدن بایستم من می خواهم در رفاه باشم اما نه به قیمت از دست دادن سلامت جسمی و روحی و اعتقاداتم. ونه به قیمت از دست دادن دوستان و آشنایانم.

اما شما چطور؟ آیا ثروتمند هستید یا توانگر؟

 http://www.yadbegir.comارسال توسط R M
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

خلاقیت و كودكان

بچه ها توانایی های بی شماری از پروردگار هدیه گرفته اند. و این پدیده در شعرهای خیالی كه می خوانند، به سادگی دیده می شود. همچنین با قوه تخیلشان بازی می كنند و با مواد و وسایل بی ارزش چیزهایی با مفهوم می سازند.

بچه ها به افكار و رفتار مخاطب خود اعتراض می كنند و خلاصه اینكه در زندگی قابل اعتماد خود كه منحصر به فرد است، آزادند.

ما رشد عقلی و فكری داریم ولی به جای آنكه برای تصویب و تأیید كارهایمان به درون خود توجه كنیم، به عالم خارج می نگریم. اجازه می دهیم مجلات به ما بگویند كه باسلیقگی چیست و چگونه دكور منزلمان را بچینیم.

به جای آنكه موسیقی درونی مان را خلق كنیم به موزیك دیگران گوش می دهیم. با نگاه به فرزندان در می یابیم كه قدرت ابتكار همیشه برای آسان كردن كارها می آید. اما واقعیت این است كه هنرمندانه می توان در جریان تمرینات ابتكاری بچه ها قرار گرفت و همراهشان خلق و كشف كرد.

به عقب برگردید تا آخرین باری كه فرزندتان نقاشی كشیده بود. در حالی كه آنها برای چسباندن نقاشی به دیوار، دست و پا می زدند چه كار كردید؟ آیا در حال حرف زدن با تلفن بودید؟ آیا اگر كارهایی كه در آن موقع انجام می دادید را لیست كنید نگران می شوید؟ یا بدتر، درباره آشفتگی كارهای خود نگران می شوید؟

غفلت و حواس پرتی های والدینی كه می توانستند از فرصتهای طلایی بدست آمده استفاده كنند و به تصور اینكه بچه ها خرد و كوچكند و هنوز درك و فهم كافی ندارند، شانس خلاقیت را از فرزندان خود گرفته اند و وقت لازم را با آنها صرف نكردند.

وقتی خلاقیت مطرح می شود باید یاد بگیرید فرایند خلاقیت بدون نگرانی از محصول خلاقیت حاصل می شود بچه ها بطور طبیعی این كار را انجام می دهند. بچه ها می توانند ساعتها نقاشی كنند و طوری مجذوب نقاشی شوند كه خود را كاملاً فراموش كنند.

از آنها بخواهید به شما بعنوان كسی كه 3 سر دارد نگاه كنند و نقاشی بكشند این ایده ای است كه هرگز برایشان اتفاق نمی افتد ولی تمام خلاقیت خود را برای به تصویر كشیدن آن بكار می بندند.

در نیمه دهه 1940، هنرمندی به نام جكسون پالاك از تكنیكی به نام «چكیدن و ریزش» استفاده كرد تا به هدف خلاقیتش برسد. به جای اینكه از سه پایه نقاشی استفاده كند، پارچه مخصوص نقاشی اش را به دیوار یا كف اتاق چسباند و رنگ قوطی را بر آن پاشاند. به جای استفاده از قلم مو، از چوب و ماله استفاده كرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط R M
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

جلوگیری از خراب شدن ارتباط با رئیس

رفتار با بعضی از سرپرستان و رؤسا بسیار سخت است. آنها رفتارهای غیر قابل پیش بینی دارند. ولی با پیش گرفتن سه راهی كه به شما در این مقاله توصیه می كنیم می توانید بهتر كار كنید و حتی در شغل خود ترقی كنید. با بكار بستن این راهها احتیاج نیست برای فرار از دست رئیس ترسناك خود بیش از توان خودكار كنید بلكه می توانید به اندازه توان كار كنید و كارهای كوچكی انجام دهید تا محیط كار را برای شما كمی دلپذیرتر كند. این راهها به این شرح است:

1ــ كاری كنید احساس خوبی داشته باشد.

همه سرپرستان و رؤسا حتی آنهایی كه به نظر شما ترسناك هستند، به این سیاست خوب جواب می دهند. بگذارید از كارهای خوب شما كسب اعتبار كنند. حتی بیشتر اعتبار موفقیت خود را به آنها بدهید.

نگران این نباشید كه دیگران ندانند شما این كار را انجام داده اید آنها می دانند چه كسی واقعاً كار كرده است. آنگاه نشسته و ببینید كه احساس او نسبت به شما چگونه است.ادامه مطلب...
ارسال توسط R M
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1389

هنر خواستن

قسمت كلیدی برای بدست آوردن هر چیزی دانستن نحوه صحیح در خواست آن است. راهها و فنون مختلفی برای بیان منظور به صورت واضح و متقاعد كننده وجود دارد. در این مقاله قواعدی بیان می شود كه به شما در آموزش نحوه صحیح درخواست كمك زیادی می كند.

1ــ قبل از خواستن چیزی تكلیف خود را روشن كنید.

قبل از هر كاری باید بدانید و مطمئن باشید چه می خواهید. این اولین مرحله و مهمترین مرحله از خواستن است. قبل از اینكه حتی یك كلمه بگویید فكر كنید دقیقاً چه می خواهید.

متقاضیان ناموفق اغلب این قسمت را نادیده می گیرند. اگر با این روش جلو بروید در حین اینكه می خواهید درخواست خود را مطرح كنید كلمات گیج كننده را بیان خواهید كرد و در صحبت های شما شك و دودلی نمایان خواهد شد. نتیجه چنین تقاضایی گیج شدن مخاطب شماست.

 

2ــ احساسات منفی طرف مقابل را تحریك نكیند.

یكی دیگر از موقعیت های آشفته ای كه بعضی افراد دچار آن می شوند. این است كه تقاضای كار یا چیزی را می كنند كه واقعاً به آن احتیاج ندارند. بهتر است كه خواسته خود را بگونه ای مطرح كنید كه مخاطب شما این احساس را پیدا نكند كه شما با او لجبازی می كنید.

به عنوان مثال به جای اینكه بگویند: «من این جمعه احتیاج به استراحت دارم» می گویند: «این جمعه نمی خواهم كار كنم.» یا به جای اینكه بگویند: «لطفاً این فرم ها را پر كنید» می گویند: « دلم نمی خواد وقتی برگشتم این فرم ها پر نشده باشد!»ادامه مطلب
ارسال توسط R M
(تعداد کل صفحات:28)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت می شود ؟
صفحات جانبی
پرفروش ترین ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic